Finanční poradna onlineÚvěry

Sponzorované odkazy:

Jak se to má s úvěry v době krize? Půjčují banky či jiné finanční instituce peníze věžným lidem, malým živnostníkům a klidně i velkým firmám peníze? A co na to tito zákaznící bank. Co k tomu říká stát, změnil se nějaký zákon ohledně úvěru? I s úvěry totiž krize zahýbala a tak je načase tento problém řešit.

Protikrizový plán počítá i s úvěry

NERV (Národní Ekonomická Rada Vlády) připravila návrh protikrizového plánu, který si vyžádala Občanská Demokratická Strana. Tento balíček by měl pomoci především podnikatelům a to hned několika způsoby. Protikrizový plán počítá s zrychlením odpisů pro podnikatele, s rychlejším vracení DPH. Podnikatelské úvěry pak dostanou garanci od samotného státu. Více o garantovaných úvěrech najdete v článku o protikrizovém plánu.

Banky a úvěry

Připravuje se novela insolvenčního zákona, která by měla ovlivnit především banky a úvěry jimi vydávané. Banky nejprve vyplácely úvěry a pak až platili ostatní výdaje. To by se mělo změnit. Na druhou stranu, kdyby se banky díky krizi ocitli v problémech, protože poskytli podnikatelské úvěry, stát jim slibuje pomoc. Bude tento zákon o úvěrech bičem na banky, které nechtějí půjčovat?

Spotřebitelské úvěry ze slovenska

Poštová banka, která má na slovensku přes 700 000 klientů míří do České Republiky. U našich východních sousedů je oblíbená díky svým výhodným spotřebitelským úvěrum a dobré dostupnosti. Přinese tato nová slovenská banka oživení na trhu s úvěry?

Reklama

Finanční odkazy

Potřebujete peníze ihned? Vyzkoušejte půjčky na internetu, kde najdete základní informace o bankovních a nebankovních půjčkách.

Podobné webové stránky