Finanční poradna onlineSpoření

Sponzorované odkazy:

Myslíte si, že šetří jen chudí lidé, popřípadě ta střední třída? Ani nevíte, jak moc se pletete. Existuji totiž i extrémně bohatí lidé, kteří své peníze nevyhazují za zbytečnosti. Naopak by se o nich dalo říci, že jsou tam trochu skrblíci.

Spoří i ti nejbohatší

Třeba takový Ingvar Kamprad, který patří mezi nejbohatší muže planety. Tento švédský majitel nábytkářské firmy IKEA je totiž strašný skrblík. Dárky pro své blízké nakupuje výhradně ve slevách za výhodné ceny. Na tržnici, kde se prodává ovoce a zelenina chodí až pozdě, když se blíží zavírací doba. V tento čas se totiž dá nakoupit o dost levněji. Manželce se však tento jeho spořící zvyk nezamlouvá.

Spoření a dopravní prostředky

Spoření je praveděpodobně jeho zálibou a tak létá výhradně turistickou třídou. Žádné first ani business class pro něj neexistuje. Pokud se potřebuje najíst, vyhledá si nějakou levnou restauraci. Mimochodem, takové občerstvení dnes nabízí i IKEA, která spoří stejně jako její majitel. A co teprve auto? Čekáte Ferrari? Zapomeňtě, spořivý Kamprad jezdí v patnáct let starém automobilu značky Volvo.

Reklama

Finanční odkazy

Potřebujete peníze ihned? Vyzkoušejte půjčky na internetu, kde najdete základní informace o bankovních a nebankovních půjčkách.

Podobné webové stránky