Finanční poradna onlineBanka

Sponzorované odkazy:

Banka je velice mocná instituce, ale i takové finanční instituce jakými banky jsou se musí řídit určitými zákony a předpisy. S příchodem finanční krize se díky panice na trhu začali propadávat akcie bank. Státy však vytasily miliardy na záchranu a na případné pojistili vklady v drtivé většině bank. Co bude následovat dále?

Nový bankovní zákon

Listopadový bankovní zákon o platebním styku změní spoustu věcí a fungovaní bank. Bankovní instituce budou nyní muset sdělit přesnou výši poplatků při zahraničních platbách. Budou muset poskytovat měsíční výpisy zdarma. Některé banky v tomto směru uvažují, že by mohli dodávat výpisy už jen elektronicky, protože by se jim nemuselo vyplatit posílat papírové výpisy každý měsíc.

Islámské banky krize nepostihla

Jak už říká nadpis, ne všechny bankovní instituce krize zasáhla. Banky v islámském světe fungují dále bez větších problémů. Proč je tomu tak? Islámské instituce mají přísná pravidla. Nefungují tam úroky, neboť je to bráno jako lichva, která je v těchto zemích zakázaná. Příjmy banky pak závisí na úspěšnosti projektů. Pokud je projekt, kterému banka půjčila výdělečný, banka se může radovat. Pokud ne, má smůlu. Možná kdyby si některá evropská a americká banka vzala inspiraci od islámských bank, nemusela by teď řešit existenční problémy kvůli nějaké krizi.

Reklama

Finanční odkazy

Potřebujete peníze ihned? Vyzkoušejte půjčky na internetu, kde najdete základní informace o bankovních a nebankovních půjčkách.

Podobné webové stránky